Jubilejní 10. ročník NaPALMně proběhl z 11. na 12. září 2020

Hra začínala oslavou 10. výročí hry od 17:00 v areálu bývalého pivovaru v Brně-Řečkovicích, odstartovala vysíláním speciálního AZ kvízu v 17:30 a končila v sobotu ve 14:00 v Blansku v klubu Ulita. Vítězství obhájil a již popáté získal tým:

ROFLCOPTER!

Vítězům gratulujeme!

Do cíle dokázaly včas přijít hned 4 týmy a 3 z nich zvládly i závěrečný boj s bankomatem:

1.ROFLCOPTER!10:060 deadů
2.Go nuts!12:560 deadů
3.Aplikovaný voy-a-ger13:551 dead

Podívejte se na podrobné výsledky hry a statistiky.

Děkujeme

Testerům z týmu Tykadla (Janka, Zdeněk, Robert), manželům Kuncovým (Michal, Verča), Páje a spol. (Pája, Ondra, Míša, Pavla), Kačce a jejím kamarádům (Kačka, Klárka, Verča, Radek), Škrknám (Ivča, Ola, Petr) a Elišce Hamáčkové Holečkové za testování šifer a důležité postřehy a připomínky k šifrám,

Petře Matulové za pomoc s logistikou a přípravou občerstvení,

Monče za natočení předherních rozhovorů,

Brunovi za pomoc s poklízením na startu,

Kačce za nakreslení obrázků pro šifry 3 a 14,

Kubovi za jeho svaly a ochotu nám pomáhat,

Marťasovi za technickou podporu, podporu fotografa a sběr šifer po hře,

Jardovi za focení během hry,

Klubu Ulita za pronájem cílových prostor,

ÚMČ Brno-Řečkovice za pronájem prostor startu,

Firmě Manager Team Brno, s.r.o za pronájem ozvučení,

Firmě Goal Sport Software za instalaci a zapůjčení LCD obrazovky na startu,

Tomáši Hanzelovi za focení na startu a zejména za zprostředkování prvotního kontaktu s Českou televizí a informace jak to v ČT chodí,

Televiznímu studiu České televize Brno za vytvoření úvodního videa a poskytnutí licence k použití AZ kvízu. Speciální díky si zaslouží zejména paní Orošová a paní Strnadová, které nám pomohly projekt v ČT prosadit, celému štábu AZ-Kvízu za natočení pod vedením pana režiséra Cmírala, paní Peškové za diskuzi scénáře a paní Machourkové za perfektní moderování.

Ivo Cicvárkovi za to, že chodí na šifrovačky, včetně NaPALMně :-).

Počasí za to, že nepršelo a bylo krásně.

Všem hráčům za účast a speciálně těm, kteří těsně po hře odnesli z terénu šifry, zvláště Dejwovi.

Věrným hráčům za to, že to s náma již 10x vydrželi a my jsme je mohli ocenit.

Za potěšení, které nám způsobila předherní videa.

Všem, kteří naší i vaší hře na startu zpívali.

Všem, kteří nám sdělili svoje dojmy z desátého ročníku v cíli nebo ještě sdělí v diskusi, reportáži, nebo během poNaPALMího posezení, které proběhne ve středu 16.9 večer v Brně na nějaké zahrádce (detaily ještě pošleme).

a taky sami sobě za zvládnutí organizátorsky nejtěžšího NaPALMně.

Datum Zpráva od orgů
8.9.2020  V autentizované části jsme zveřejnili poslední pokyny.
28.8.2020  Včera jsme prošli trasu a kontrolovali kvalitu všech šifer. Už se moc těšíme, protože trasa i šifry se nám moc líbily. Škoda, že nemůžeme 11. září hrát :-) Pokud chcete potěšit orgy videem a/nebo získat možnost jedné nápovědy navíc již před hrou (viz dřívější zprávy a autentizovaná část hry), berte v úvahu následující graf potěšení orgů v závislosti na datu odevzdání videa.

24.6.2020  Potvrzeno. Desátý ročník proběhne v září. Start bude v pátek 11.9.
3.4.2020 

Milí hráči,

dnes se měla konat jubilejní desátá NaPALMně. Virus nás donutil hru odložit, provizorní termín jsme stanovili na září. Aby vám to nebylo líto, můžete si aspoň symbolicky navodit herní atmosféru již dnes. Během deseti let příprav jsme nashromáždili v naší databázi 382 šifer, z nichž 254 jsme již použili. Cca 100 šifer zatím nikdy vybráno do hry nebylo a z nich cca 20 ani nikdy vybráno nebude. Při poklízení databáze jsme je zařadili do složky "sentimentální odpad". V této složce má již několik let speciální místo šifra, kterou dnes zveřejňujeme: pismenkova.pdf. Jedná se o návrh šifry z roku 2013. Vybrána dosud nebyla, protože její princip si nikdo z nás (ani sám autor) již nepamatuje, nevíme jak se luští a ani co je řešením. Pomůžete nám ji rozlousknout?

Pro vytvoření iluze hry doporučujeme dodržet následující instrukce: Uvařte si večer čaj do termosky, zhasněte světla, otevřete všechna okna. Usaďte se s čelovkou na karimatku a nezapomeňte se teple přiobléct, nad ránem mohou přijít mrazíky. Můžete se také občas postříkat rozprašovačem, protože předpověď počasí slibuje v noci i přeháňky. V případě zákysu se lze přesunout proti trudomyslnosti, třeba z obýváku do kuchyně. Přejeme příjemné luštění!

16.3.2020  Moc nás to mrzí, ale desátá NaPALMně kvůli mimořádné situaci a omezení pohybu se v původním termínu neuskuteční. Předběžně jsme registrovali nový termín 11. až 12. září 2020.
7.3.2020  Video zaslané později než do konce března značně snižuje šanci, že udělá orgům radost.
1.3.2020  Většina testů je za námi.
22.1.2020  Byla spuštěna registrace. Podobně jako v posledních letech můžete získat před hrou jedno speciální nápovědové heslo. Tentokrát ho obdržíte, pokud natočíte krátké video, kterým potěšíte orgy k 10. výročí NaPALMně. Zasláním videa souhlasíte s jeho zveřejněním na webu hry, před hrou nebo po hře v cíli. Na délku videa vám dáváme minutu, maximálně dvě. Odkaz na video zašlete na napalmne (vám dobře známý znak) gmail.com.
19.1.2020  Proběhla minimálně desátá schůze orgů. Většina šifer je hotova a začíná fáze piplání a vylepšování.
1.11.2019  Byly založeny stránky hry. Desátý ročník chceme pojmout trochu oslavně, ale přitom udržet charakter a kvality dřívějších ročníků. Podaří se to? To nevíme, ale víme, že desítce se věnujeme víc než obvykle. Tak přejte nám a my vám :-), ať se vše vydaří.