Zpět na výběr témat...

Poděkování za hru


Zuza (JÁDRO), 1.4 2015, 18:51

Žolíci, pěkně si dovolujete! ;)

Veřejnosti bych ráda sdělila, že jsem pochlebovala v zájmu vydyndání zbylých kartiček. A když už mě dali na nástěnku, tak tu mám pro žolíky něco rozpustilejšího:

...orgové bez es pikových... ...radost ze hry byla velká s déčkama třema... ...prasopes bez démona alkoholu viděn nebyl... ...Sauli dobrý kafe lil, karban prostě bavil... !

Opravdu líbilo, díky moc!

P.S. V tomto příspěvku něco nehraje. :)


Kodyn (JÁDRO), 31.3 2015, 22:50

Taky bych chtěl orgům poděkovat za zajímavou hru :)

Sice jsme se místy úplně do jejich myšlení netrefovali, ale rozhodně po odhalení řešení se ono jevilo jako to nejrozumnější a elegantnější. Akorát kdybychom na něj přišli rychleji.

Každopádně bych chtěl vyseknout poklonu za nápovědné esemesky, které byly na vysoké úrovni a odhalovaly skutečně to, co jsme potřebovali vědět.

Díky moc za hru! A za rok snad zase na startu ;)

Kodyn


Alča (Org), 31.3 2015, 21:27

Dovolujeme si zveřejnit neveřejnou pochvalu, kterou jsme dostali mailem od Zuzy (Corn Flakes):

Neveřejně ještě jednou vyjadřuji pochvalu nad letošním ročníkem, který mi přišel obzvláště nápaditý a promyšlený. Dík za váš čas a vloženou energii, hrátky s čertovými obrázky hodnotím velmi vysoko!


Mates (Bazinga), 31.3 2015, 18:47

Též děkujeme moc za větrnou noc (rýmuju, co?). Náš tým se letos naopak potkal s organizátorskými myšlenkami skoro úplně. U velké většiny šifer nám přišlo, že to správné řešení bylo nejelegantnější. U některých předchozích ročníků jsem občas měl pocit, že dost šifer je o tom, podívat se do pomůcek, vybrat jeden princip a ten aplikovat. Letos vůbec ne!

A co oceňuji nejvíc = karetní šifry byly samy o sobě výborné, nepůsobily jen jako tematická vycpávka. A udělat tematickou hru s povedenými šiframi, to je kumšt.

Takže díky a za rok zase!


Martin (Pralinky zvlášť), 31.3 2015, 10:02

@Martin: Nápovědy na Pokeru jsme si nevšimli. To by nám eliminovalo aspoň část zkoušených možností.

Za mě bych to uzavřel, že na letošní napalmně jsme nebyli naladěni na stejnou notu jako orgové. Některé šifry nás dost potrápily, ale tím nechci říct, že by byly špatné. Nápad měly krásný, ale nesedla nám třeba jejich forma, druhý krok apod. To se prostě stává.

Každopádně ještě jednou díky za hru, kterou jsem si i přes brblaní užil. Třeba příští rok budeme ladit líp ;-)


Martin (Aplikovaní Hrošíci ), 30.3 2015, 23:55

Pralinkám: A všimli jste si u pokeru nápovědy? Když se přečte první sloupeček (karty se nahradí písmenky na nich napsanými, viz řešení šifer), šifra řekne, že se má brát počet možností. Nám to sice objevit trvalo celkem dlouho, ale řeklo nám to, co s šifrou přesně udělat (a pak jsme půl hodiny zpřesňovali tajenku :) Takže pro ty, co napadlo si rovnou přečíst první sloupeček, to mohlo být rozumně rychlé.


Síba (Pralinky zvlášť), 30.3 2015, 16:46

Laďo, nevím jestli je správné nepočítat špatně přečtené zadání, a to především vzhledem k jeho rozsahu a vzhledem k tomu, že popisuje v zásadě známou věc, která má ovšem drobné, ale důležité odchylky ve verzích.

Stav, kdy chceme doplnit právě jednu kartu (a nejlépe číst její písmenko), a ony nám někde vychází dvě možnosti, nás primárně vede k tomu, hledat nějaký zpřesňující mechanizmus výběru, nikoli k zavržení postupu, který ve většině případů ten jednoznačný výsledek dává.

Důkladné přečtení všech záhybů pravidel je samozřejmě naše starost. K vyloučení slepé cesty tímto způsobem jsme samozřejmě také došli. V obou případech je ale ono zmíněné "ihned" velmi nezanedbatelná časová jednotka.


Laďa (Org), 30.3 2015, 15:48

@Siba: Poker - takze x moznosti, kde x je 2 pokud nepocitam spatne prectene zadani, 1. moznost ktera se ihned vylouci tim, ze existuje vice karet, ktere vytvori nejsilnejsi kombinaci, 2. ta spravna

Ze ma hodina nekdy mene nez 60 min je moje chyba :-( zapomnel jsem vypnout testovaci mod - moc se omlouvam.


Síba (Pralinky zvlášť), 30.3 2015, 15:16

Jo a věřím, že bychom umlátili i tu kartičku pojišťovny. Jenom jsme prostě v 8 ráno implementovali hodinkovou metodu a usoudili, že to bude lepší se na to vykašlat. A bylo.


Síba (Pralinky zvlášť), 30.3 2015, 15:13

Co si namátkou pamatuju, nejprve jsme vybírali jedinou správnou kombinaci pro vítěze tak, aby byla co nejsilnější, pak jsme pracovali s neplatným výchozím pravidlem, že vlastní karty se použijí obě, z toho pak plynuly pokusy najít kartu, kterou si vítěz i poražený vezmou společně, atd. A nakonec jsme si úvahy logicky zpřesňovali, pořádně četli zadání atd., až se to utlouklo, ale celkově to prostě dlouho trvalo. Několikrát během hry jsme byli ve fázi, že užuž se blížilo 60 minut, už jsme hledali nějaké šifřičkové heslo, když padl správný nápad, co s tím. Ale i po tomto nápadu ještě hodně dlouho trvalo, než jsme to dotloukli do správné podoby. Na nevalných časech, které jsme strávili i na šifrách, které jsme vyřešili bez nápovědy, je to asi celkem zjevně vidět. Jde to na vrub tohoto, nikoli toho, že bychom neměli vyřešené šifrřičky, nebo bloudili.

Á propos 60 minut: Japato, že má leckdo nápovědu už třeba po 57 minutách?


Laďa (Org), 30.3 2015, 14:46

@Martin: muzes byt prosim konkretnejsi - predevsim u pokeru me to zajima. Jakych x moznosti vam prislo prirozenejsich (btw poker jste zrovna dali bez napovedy)


Martin (Pralinky zvlášť), 30.3 2015, 13:58

Určitě se přidávám se k poděkování za hru. Když sleduji z tepla dnešní počasí, tak si říkám, jak velké štěstí jsme všichni měli na otevřené polní trase. Foukalo, ale nepršelo. Aspoň jsem zavzpomínal na desátou Tmou.

Tématicky zaměřené karetní šifry byly určitě zajímavé. Ale občas jsme si říkali, jestli toho není až příliš. Možná až na úkor potenciálně hezčích šifer.

Za mě jsme byl překvapený, že jsme vůbec došli. Mám takový pocit, že jsme se myšlenkově s orgy často dost míjeli. Na můj vkus moc často se nám stávalo, že šifra vyžadovala nápad. Když náhodou přišel, tak nic nepotvrzovalo, že je ten správný a jak se má použít. Tak se hledalo něco jiného. Potom následovala nápověda, která nás utvrdila, že tohle je ten nápad, který už zazněl, ale vyloučil se jako slepá ulička. Následovalo zkoušení x možností, jak to proboha přečíst. Evidentně nejpřirozenější postupy z našeho pohledu nebyly přirozené pro orgy. Ve výsledku zbyl po šifře pocit: Jak jsme na to měli proboha přijít, a proč se to četlo tak divným způsobem. Poker, karetní, matičky, binární jsou typickým příkladem.

Abych si jen nestěžoval, tak se našli i pěkné šifry jako Startovní s vytůněnou károu, Bez Q a Trojúhelník.

Gratulace a obdiv vítězům a ještě jedno díky orgům


Kristýna (Ešte sa dohodneme), 30.3 2015, 13:19

Reportáž zde!

https://sites.google.com/?apalmne-2015


Laďa (Org), 30.3 2015, 12:23

Dekujeme za podekovani :-), za pochvaly i za kritiku! At se vam to libilo nebo nelibilo, tak tematicky rocnik byl vyjimka (asi velka). Ale je pravdepodobne, ze pristi rocnik, bude opet trosku jiny - zase necim jinym ;-)


Karel (Spící Volové), 29.3 2015, 23:51

Aniž bych chtěl někomu nějak podlézat, tak musím říct, že NaPALMně je prostě moje nejoblíbenější hra. Sedí mi šifry, sedí mi herní systém, sedí mi trasa, sedí mi všechno. Tři umístění na bedně za poslední tři ročníky tomu budiž důkazem. U nás to pořád ještě přeci jen až taková samozřejmost není :-) Takže díky za hru a příště určitě přijdem zas! Letošní karetní tématika byla zajímavá, i když počet karetních šifer byl už tak na hranici. Nejvýše bych hodnotil šifru Bez Q, ta byla vážně vymakaná. Kartička pojišťovny byla taky super, i když mnozí se mnou možná nebudou souhlasit. Je pěkné, že se dá pořád vymýšlet něco nového! :-) Takže ještě jednou díky!


Yenya (coredump), 29.3 2015, 23:32

Připojuju se k poděkování za investovanou práci do organizace hry. Gratuluju vítězům.

@Ondra: souhlas s tím, že kartička pojišťovny je vzhledem k systému hry tolerovatelný úlet.

Napsal jsem svůj pohled na naši letošní účast na NaPALMně:

http://www.fi.muni.cz/?ne-2015.html

Případné komentáře a polemiky klidně sem nebo mailem. TL;DR: za mě raději jedna geniální šifra než celá monotematická šifrovačka; vloni jsem si to užil přecejen o něco víc. Sorry.


Ondra (ROFLCOPTER!), 29.3 2015, 21:54

K napsání reportu se asi ještě nějakou chvíli nedostanu, takže bych chtěl prozatím aspoň touto cestou poděkovat za nevšední herní (a poherní) zážitek. Nevěřil bych, že se do jednoho balíčku karet vejde skoro celá šifrovačka, a smekám před nápaditostí autorů. Na hře nebylo nic, vůči čemu bych měl zásadní výhrady a nijak mi nevadí ani šifra s kartičkou pojišťovny. Vzhledem k systému hry by naopak byla škoda, kdyby se orgové sem tam nepokusili zařadit něco lehce kontroverzního. Jo a trasa byla na šifrovačku sice hodně nezvyklá - skoro žádný les, holé a větrné kopce - ale moje nohy jsou vám vděčné. :-) Příště určitě zas!


Yeti (Spící Volové), 29.3 2015, 13:51

Přídávám se k poděkování. Někdy možná těch karetních šifer bylo trochu moc po sobě... Ale nakonec dvě šifry, které bych vyzdvihl jako nejvíc povedené, tedy Bez Q a Vyloženou, karetní jsou.


Des (Corn Flakes), 29.3 2015, 10:54

Nikdo se k tomu nemá, tak to vlákno založím já :) Díky moc orgům za tentokrát tematickou NaPALMu. Nápad s kartami se nám líbil, šifry také, až na ten úlet s kartičkou zdravotní pojišťovny. Naštěstí byly nápovědy (ve srovnání s jinými hrami) opravdu nápovědné, takže jsme mohli projít bez deadu. Děkujem taky za pohodu v cíli s možností sledování přímého tabulkového přenosu ze hry ;) Za rok zase.


Chcete-li vložit příspěvek, musíte se nejprve přihlásit.